Wycieczka do Niemiec! Relacja!

    W dniu 17 września 2019r. o godzinie 5.40 rozpoczęła się czterodniowa wycieczka szkolna. Wzięło w niej udział 35 uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej
w Lutrach i 5 nauczycieli. Wycieczka została zaplanowana i przygotowana przez panią dyrektor
Elżbietę Michalak.
  Po ulokowaniu bagażu i sprawdzeniu obecności wyruszyliśmy w drogę. Punkt docelowy – Kraków. Na   miejscu byliśmy około godziny 16.00. Po spotkaniu z panią przewodnik udaliśmy się na zwiedzanie miasta. Idąc wzdłuż Wisły, dotarliśmy w okolice wzgórza. Tam zobaczyliśmy smoka wawelskiego, który stał się jednym z najbardziej znanych symboli Krakowa. Jego kryjówką jest Smocza Jama, znajdująca się u podnóża wzgórza wawelskiego.
  Następnie udaliśmy się na Wawel. Katedra zrobiła na nas największe wrażenie, bowiem jest miejscem, w którym koronowano królów Polski, miejscem ich wiecznego spoczynku. Pochowani tu też są wielcy wodzowie oraz twórcy polskiej kultury- A.Mickiewicz
i J.Słowacki. Zatrzymaliśmy się także na chwilę przy grobach pary prezydenckiej.
  Później weszliśmy na Wieżę Zygmuntowską, która znajduje się w północnej części katedry wawelskiej. Tam ujrzeliśmy Dzwon Zygmunta-najsłynniejszy polski dzwon. Jego serce waży 365 kilogramów. Każdy z uczestników wycieczki dotknął je , by spełnić swoje marzenie.
   Kolejnym miejscem naszego pobytu stał się Rynek, gdzie podziwialiśmy Kościół Mariacki oraz wysłuchaliśmy sławnego hejnału. Kolejnym punktem były Sukiennice, w których oglądaliśmy pięknie wykonane ozdoby i zakupiliśmy pamiątki dla bliskich nam osób. Po czasie wolnym spotkaliśmy się pod pomnikiem Adama Mickiewicza, by zrobić pamiątkowe zdjęcie. Następnie udaliśmy się do hotelu, gdzie zjedliśmy obiadokolację i o godzinie 22 zmęczeni i pełni wrażeń zalegliśmy w łóżkach.
   Tak minął dzień pierwszy naszej wycieczki.

 Po śniadaniu wsiedliśmy do autokaru – punkt docelowy

miejscowość  Zator. Tam bowiem znajduje się najwię-

kszy  Park Rozrywki w Polsce „ Energylandia ‘’.

 Oferuje on kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na

obszarze 30 hektarów. Przeznaczony jest dla wszystkich

 grup wiekowych, zarówno dzieci jak i osób dorosłych.

 Cały park podzielony jest na kilka stref.

 Strefa Familijna – proponuje atrakcje dla całych rodzin.

Obowiązuje na niej ograniczenie wzrostu – minimum

140 cm.

 Strefa Ekstremalna – to świetna rozrywka dla osób

odważnych, którzy chcą zmierzyć się ze strachem. Tam

znajdują się:

„ Zadra ‘’- drewniany Coaster, najwyższy na świecie

  • wysokość – 63,8 m
  • prędkość – 121km/h

 „ Hyperion ‘’

  • długość trasy – 1450 m
  • wysokość  –  77m
  • prędkość  – 142 km/h

Water Park – naśladuje tropikalną wyspę, na której znajduje się mnóstwo atrakcji wodnych.

Smoczy Gród – wygląda niesamowicie, jak miasteczko wyjęte z „ Władcy pierścieni ‘’. Wszystko wykonane z drewna i kamienia.  Po 5 godzinach atrakcji wsiedliśmy do autokaru , by wyruszyć do Bolesławca na obiadokolację. Wrażenia towarzyszyły nam do późnych godzin nocnych.