Nadanie sztandaru szkoły – obchody Dnia Niepodległości

11 listopada to święto narodowe , Dzień Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W pamięci naszej społeczności uczniowskiej 11 listopada 2022r.  pozostanie  na długo . W tym ważnym dniu dla każdego Polaka  nastąpiło wręczenie naszej społeczności uczniowskiej pierwszego sztandaru szkoły.

Sztandar został ufundowany przez sponsorów: Spółkę Paluzy, Pana Bogdana Celeja i jeszcze jednego darczyńcę, który pragnął pozostać anonimowy. Gablotę do niego ufundowali wszyscy pracownicy szkoły. Pani Dyrektor Elżbieta Michalak z całego serca podziękowała darczyńcom, którzy przyczynili się do tego, że od teraz  Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Lutrach szczycić się może przepięknym sztandarem.

Po poświęceniu sztandaru przez Księdza Proboszcza Lecha Kozikowskiego  Pani Dyrektor przekazała go pocztowi sztandarowemu słowami: „Przekazuję Wam ten sztandar Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Lutrach. Niech prowadzi Was ku przyszłości, niech będzie symbolem powinności uczniowskiej. Strzeżcie jego honoru”.

Po tej podniosłej uroczystości wystąpili uczniowie klas V i VI , którzy pod kierunkiem Pani Beaty Siemińskiej przedstawili  piękny, wzruszający program artystyczny z okazji 104 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Trudno wymarzyć sobie piękniejszą okazję do nadania pierwszego w historii szkoły  sztandaru : symbolu naszego narodu i naszej małej ojczyzny, jaką budujemy wszyscy – cała nasza społeczność.